Půjčky pro studenty jsou půjčky speciálně zaměřené na studeny. Především na studenty středních škol a účilišť a také vysokých škol a vyšších odborných skol. V článku se dozvíte více půjčkách pro studenty.

Půjčky pro studenty jsou mnohdy lákavé

Pro mného studenty jsou půjčky pro studenty velmi lákavé a tak si často bez rozmyslu vezmou aniž by nějak moc přemýšleli nad tím jak je budou potom vlastně splátcet. Spoléhají na to, že se to nějak vyřeší. A ono se to opravdu často nějak vyřeší. Mnozí studenti musí žít hodně skromně, protože od rodičů dostávají málo peňez.

Využijte kontokorent místo půjčky pro studenty

Na půjčení menší finanční částky, je mnohdy lepší si sjednat u své domácí banky kontokorent. Díky kontokorentu budete moci jít na svém bankovním účtu do mínusu. Většina bank sjednává u studentů kontokorent do výše zhruba 20 000 Kč. Mnohým studentům taková částka bohatě stačí. Je však třeba počítat s úroky s kontokorentu.

Banky se rvou o studenty

Banky se doslova rvou o studenty a proto také jsou v nabídce různé studenské výhodné účty. Hodně lidí zůstává po celý život u jedné banky a na to právě hodně bank vsází. Můžete to vidět například u Komerční banky, které nabízí výhodné studenské účty.

Šetřete a nebudete potřebovat půjčky pro studenty

Půjčky pro studenty jsou sice pohodlné a rychlé, ale podle mě je lepší si na to co potřebuji našetřit. Budete z toho mít i ve finále lepší pocit a nebudete muset každý měsíc platiti pravidelnou splátku vaší půjčky. Lidé bez půjček jsou také svobodnější a více volné. Doporučuji se tedy nezadlužovat !